16 ثور، 1400 آمریت اطلاعات و ارتباط عامه

تلاش می نماییم امتحانات کانکور را در سراسر کشور به دو دور اخذ و تمام امتحانات جمعی را در تقویم شامل نماییم.

6 ثور ادارۀ ملی امتحانات
این مطلب را پوهاند عبدالقدیر خموش سرپرست ادارۀ ملی امتحانات امروز طی کنفرانس مطبوعاتی که در رابطه به برگزاری امتحان کانکور سال 1400 در مرکز رسانه های حکومت دایر شده بود بیان نمود.
پوهاند عبدالقدیر خموش سرپرست ادارۀ ملی امتحانات در این کنفرانس، معلومات در رابطه به آمادگی ها و تدابیر این اداره برای برگزاری امتحان کانکور سال 1400 را با رسانه ها شریک ساخت.
پوهاند خموش گفت: امتحان کانکور سال 1400 در سه دور تنظیم گردیده که دور اول آن به تاریخ 8 ثور در 25 ولایت کشور همزمان آغاز می گردد و پروسۀ ثبت معلومات بایومتریک آن به تاریخ 5 ثور آغاز شده است که برای سه روز ادامه دارد.
وی افزود: در اولین دور امتحان، حدود 90 هزار تن اشتراک می کنند که شامل امتحانات عمومی، متفرقه، علومی دینی، اختصاصی و شبانه هستند.
رییس ادارۀ ملی امتحانات اضافه کرد "با در نظرداشت پلان های کوتاه و دراز مدت و ظرفیت فعلی اداره، تلاش بر این است تا امتحانات بزرگ جمعی، بخصوص امتحان عمومی کانکور را به سطح کشور در دو مرحله اخذ نماییم".
پوهنیار یما امان رییس عمومی عملیاتی و تخنیکی ادارۀ ملی امتحانات ضمن اشاره به ایجاد سیستم های نوین در پروسه امتحانات، در ارتباط به ظرفیت جذب داوطلبان در نهاد های تحصیلات عالی و نیمه عالی معلومات ارایه نمود.
وی گفت امسال ۷۲ هزار و۱۷۴ تن داوطلب در نهادهای تحصیلات عالی، ۳۰ هزار و ۳۰۰ تن در انستیتوت ها، ۲۲ هزار و ۳۸۰ تن در دارالعلوم ها و ۱۰هزار و ۳۱۰ تن درپوهنځی های شبانه جذب خواهند شد.
در این کنفرانس سیف الله رسولی رییس انسجام امور امتحانات، حیدرجان ځاځی رییس سیستم ها معلوماتی و آمرین بخش های مختلف ادارۀ ملی امتحانات نیز اشتراک داشتند.

پر بیننده ترین مطالب

blog images

از کاندیدان بست های سوم و چهارم ادارۀ ملی امت...

8 دلو ادارۀ ملی امتحانات امتحان کاندیدان بست های سه و چهار ادارۀ ملی امتحانات امروز توسط ای...

بیشتر بدانید ( 738 )  
blog images

معرفی کارمندان جدیدالتقرر ادارۀ ملی امتحانات

4 حمل 1400 ادارۀ ملی امتحانات پوهاند عبدالقدیر خموش رییس عمومی ادارۀ ملی امتحانات با کارمندان بست ه...

بیشتر بدانید ( 571 )  
blog images

امتحان جمعی بست های پنج و شش اصلاحات اداری و...

۱۱میزان۱۳۹۹ ادارهُ ملی امتحانات در این امتحان به شمول ٢٢٠ بست وزارت مالیه برای ۱۰۲۲ بست سایر ادارات...

بیشتر بدانید ( 498 )