شماره تماس :421 408 0748 ایمیل آدرس : info@nexa.gov.af

ادارهٔ ملی امتحانات امروز  اولین دورهِ امتحان جذب داوطلبان پوهنتون قوای هوایی و مدافعه هوایی را اخذ نمود. 

1403/02/24 8785

در محفل افتتاح این امتحان، رهبری ادارهٔ ملی امتحانات، مسؤولین وزرات دفاع و پوهنتون مدافعه هوایی اشتراک داشتند.
در این محفل الحاج شیخ عبدالباقی حقانی رئیس ادارهٔ ملی امتحانات جوانان را در زمینه های آموزش و تعلیم تشویق نموده و گفت: که در این بخش باید تلاش نمایند و مصدر خدمت به جامعه قرار گیرند. 
الحاج شیخ عبدالباقی اضافه کرد: جای بسیار خوشحالی است که امروز برای جوانان وطن ما در یک فضای امن زمینهٔ آموزش و کسب مهارت در عرصه های مختلف تعلیمی و تحصیلی مهیا شده است. وی گفت: خواست ملت مجاهد افغانستان تربیه جوانان با افکار اسلامی است که خوشبختانه با روی کار آمدن امارت اسلامی افغانستان این زمینه فراهم شده است. 
الحاج شیخ عبدالباقی حقانی با اشاره به جنگ های چند دههٔ اخیر اضافه کرد: باید طرح های علمی و فکری برای اینکه افغانان یک بار دیگر با جهان و به خصوص با مردم خویش با مشکل مواجه نشوند، ایجاد شود و همچنان جوانان دیگر قربانی اشغال نشوند. 
رییس ادارهٔ ملی امتحانات حضور جوانان در بخش های نظامی را نشانه عشق و علاقهٔ مردم و خانواده هایشان خوانده و از فراهم شدن امکانات در بخش های تربیه علمی و‌مسلکی اظهار خرسندی نمود. 
وی گفت: افغان ها بسیار مردم مستعد هستند و در صورت که به آنها زمینه های مناسب مساعد شود، می توانند در بخش های مختلف افتخارات زیادی را کسب نمایند. 
آقای حقانی گفت: در حال حاضر تجهیز نمودن جوانان با تکنالوژی عصری واجب نه؛ بلکه فرض است و امارت اسلامی به این بخش توجه جدی دارد. 
شیخ حقانی همچنان از شفافیت پروسهٔ امتحان به داوطلبان اطمینان داده و گفت: این اداره مجهز به سیستم پیشرفتهٔ تخنیکی است که تمام امور امتحانات توسط ماشین پیش برده می شود و از هر نوع دخالت انسانی دور است؛ در این پروسه حق به حقدار سپرده می شود. 
مولوی عبدالنافع حقانی قوماندان پوهنتون نیرو های قوای هوایی و مدافعه هوایی از رهبری ادارهٔ ملی امتحانات جهت مدیریت و نظم خوب این امتحان ابراز سپاس نموده و در رابطه به امکانات موجود این پوهنتون معلومات ارایه کرد. 
وی افزود: پوهنتون هوایی در گذشته به دست استادان خارجی بود که هیچ گونه منفعتی به افغانستان نمی رسید. الحمدالله در حال حاضر در این پوهنتون با امکانات خود افغانستان و استادان افغانی در بخش های تخنیکی (رادر، مخابرات، پیلوتی) و علمی تدریس می‌شود.
درامتحان پوهنتون نیرو های هوایی و مدافعه هوایی حدود (۹۵۰) تن ثبت نام نموده بودند که از این جمله (۳۶۰) تن به این پوهنتون جذب می‌ شوند.
دوشنبه، ۲۴ ثور ۱۴۰۳

تمام حقوق محفوظ می‌باشد، اداره ملی امتحانات 2022 ©